Müşteri Hizmetleri
90 312 324 36 42
E-Mail
info@fezasurucukursu.com
YÜZEY KAZIMA TRIMER MAKİNASI OPERATÖRLÜK BELGESİ ve OPERATÖRLÜK EĞİTİMİ

FEZA EĞİTİM KURUMLARI

YÜZEY KAZIMA (TRİMER) OPERATÖRLÜK KURSU

Yüzey kazıma operatörünün Tanımı

İş sağlığı ve güvenliği ile çevreye ilişkin alınan önlemlere uyarak, kalite sistemleri çerçevesinde, mesleği ile ilgili iş organizasyonu yapan, asfalt betonu kazıma makinesinin genel kontrolünü yapan, zemini kazıma ve malzemeyi yükleme işlemlerini yapan, kazıma ve yükleme sonrası işlemleri yürüten ve mesleki gelişim faaliyetlerine katılan nitelikli kişidir.

Sertliği farklı olan yumuşak ve orta sertlik arasındaki kayaları,asfaltları ve kömürü seçerek zeminden çıkarmak için mekanik kazıma tambur tahrikli yüzey maden makinasıdır. Maden makinası yükseklikleri ayrı ayrı ayarlanabilir iki farklı tasarıma sahip palet üniteleri ve iki aşamalı konveyör sistemi ile donatılmıştır.Yol asfatlt bakım ve onarımı esnasında eski asfaltı zeminden kazıyıp taşıyıcı sistemler ile istenilen yere aktarabilir. Belediyeler ve yol inşaatı firmaları tarafından yoğun olarak kullanılan bir iş makinasıdır. Bu iş makinası kullanan operatörler Yüzey Kazıma İş Makinası Operatörlük belgesine sahip olmalıdır.


YÜZEY KAZIMA TRIMER MAKİNASI OPERATÖRLÜK BELGESİBELGESİ NASIL ALINIRadr

Dozer ehliyeti için kursiyer 50 soruluk Motor testine tabi tutulur. Teorik Sınav sonucunda başarılı olduğu takdirde Yüzey Kazıma makinesi ile uygulamalı sınava tabi tutulur.Bu sınavıda başarı ile kazandığında Yüzey Kazıma Operatörlük belgesi almaya hak kazanır. Kursiyer hangi iş makinası için sınava girmişse Sertifikaya o iş makinası adı yazılır.

Not:Yüzey Kazıma Makinesi Lastik tekerlekli olmadığından Ehliyete dönüştürülemez.

YÜZEY KAZIMA TRIMER MAKİNASI OPERATÖRLÜK BELGESİ İÇİN GEREKLİ BELGELERadr

Feza Operatörlük Kurslarına Başvuru Yapmak İçin Gerekli Şartlar ve Hazırlanması Gereken Evraklar;

  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi; Yaş şartı: 18 yaşını bitirmiş
  • 1 adet Fotoğraf
  • Öğrenim Belgesi; Öğrenim şartı: En az ilköğretim okulu mezunu (1997 yılından önce mezun olanların ilkokul mezunu) olmak,
  • Sağlık Raporu; Sağlık Şartları: Operatörlük yapmasında engel olmadığına dair sağlık raporu "G sınıfı sürücü olur" veya"İş Makinesi Kullanabilir" ibaresi yazacak,
  • Cumhuriyet Savcılığı Belgesi: Adli sicil kaydının bulunmadığına dair; Adli Sicil Belgesi.

FEZA KURUMSAL

FAALİYET KURSLARIMIZHİZMETLERİMİZ

BİZİ TAKİP EDİN
Feza Sürücü Kursundaki son yeniliklerden ve kampanyalardan herkesten önce haberdar olmk için bizi Facebook, Twitter yada diğer sayfalarımızı kullanarak takip edebilirsiniz..

Ön Başvuru Formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

[recaptcha]

Randevu İsteyin

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

Bize Sorun

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz