Müşteri Hizmetleri
90 312 324 36 42
E-Mail
info@fezasurucukursu.com
MİXER OPERATÖRLÜK BELGESİ ve OPERATÖRLÜK EĞİTİMİ

FEZA EĞİTİM KURUMLARI

MİXER OPERATÖRLÜK KURSU

Mixer, kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, mobil ve yer (sabit) beton pompa makinelerini, beton dökümüne hazırlama, beton dökme ve döküm sonrası bakım işlemlerini yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

İş Makinesi operatörlük belgesi olmayan bir kişi yasal olarak iş makinesi kullanamaz. Belgesiz işçi çalıştıran işverenler7/7583 Sayılı İş Emniyeti ve İş Güvenliği Tüzüğü ve 1475 Sayılı İş Kanunu hükümlerine göre suçlu sayılırlar.

İş müfettişleri tarafından yapılan denetimlerde kullandırıldığı tesbit edildiği takdirde iş kanunun 105. maddesine göre işverenler suçlu sayılırlar ve bu elemanları çalıştıran işverene çalıştırdığı her işçi için ayrı ayrı olmak üzere idari para cezası uygulanır.


MIXSER OPERATÖRLÜK NASIL ALINIRadr

Kaya kamyonu, çöp kamyonu , vidanjör, mikser, transmikser, beton pompası, kar küreme ve önüne apart takılanlar tüm kamyonları kullananlar alabilir.İş kamyonu Mixer ehliyeti için kursiyer 50 soruluk Motor testine tabi tutulur. Teorik sınavı başarı ile tamamlayan kursiyer uygulama sınavına girer.bu sınavıda başarı ile tamamlayan kursiyere İş Kamyonu Mixer Operatörlük Belgesi  almaya hak kazanır. Kursiyer hangi iş makinası için sınava girmişse Sertifikaya o iş makinası adı yazılır.

MIXSER OPERATÖRLÜK BELGESİ İÇİN GEREKLİ BELGELERadr

Feza Operatörlük Kurslarına Başvuru Yapmak İçin Gerekli Şartlar ve Hazırlanması Gereken Evraklar;

  • Nüfus Cüzdan Fotokopisi; Yaş şartı: 18 yaşını bitirmiş
  • 1 adet Fotoğraf
  • Öğrenim Belgesi; Öğrenim şartı: En az ilköğretim okulu mezunu (1997 yılından önce mezun olanların ilkokul mezunu) olmak,
  • Sağlık Raporu; Sağlık Şartları: Operatörlük yapmasında engel olmadığına dair sağlık raporu "G sınıfı sürücü olur" veya"İş Makinesi Kullanabilir" ibaresi yazacak,
  • Cumhuriyet Savcılığı Belgesi: Adli sicil kaydının bulunmadığına dair; Adli Sicil Belgesi.

FEZA KURUMSAL

FAALİYET KURSLARIMIZHİZMETLERİMİZ

BİZİ TAKİP EDİN
Feza Sürücü Kursundaki son yeniliklerden ve kampanyalardan herkesten önce haberdar olmk için bizi Facebook, Twitter yada diğer sayfalarımızı kullanarak takip edebilirsiniz..

Ön Başvuru Formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

[recaptcha]

Randevu İsteyin

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

Bize Sorun

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz