Müşteri Hizmetleri
90 312 324 36 42
E-Mail
info@fezasurucukursu.com
BİÇERDÖVER OPERATÖRLÜK BELGESİ ve OPERATÖRLÜK EĞİTİMİ

FEZA EĞİTİM KURUMLARI

BİÇERDÖVER OPERATÖRLÜK KURSU

Biçer Döver Nedir?

Ekinleri hasat etme amacıyla üretilen ve büyük tarlalardaki ekinleri kısa sürede biçerek, ekinin tanesiyle sapını birbirinden kolayca ayırabilen makinalara biçerdöver denir.

Biçerdöver ehliyetini kimler almalıdır ?

Biçerdöver grubuna giren bütün araçların operatörleri iş güvenliği yasası gereğince biçerdöver ehliyeti almak durumundadır.

Biçerdöver ehliyeti alacak adaylar kursda yapılacak olan teorik ve uygulamalı yapılan eğitimden sonra .M.E.B’nın yetkilendirdiği müfettişler nezaretinde kurs binasında sırasıyla yazılı , sözlü ve uygulamalı bir sınava tabi tutulur. Bu üç sınavdan da başarılı olan adaya (70/100 puan) sınav gününü takiben yaklaşık bir hafta içinde Biçer döver  operatörlük sertifikası verilir.Aday bu sertifikayla beraber biçerdöver’i iş sahasında (tarla) kullanabilir .Fakat bu belge ile trafiğe çıkamaz.Biçer Döver Operatörü  eğer trafiğe çıkmak istiyorsa bu sertifikayı ehliyetine işletmek durumundadır.Bu durumda operatör trafik tescil şube müdürlüğünden randevu alarak ve istenen evrakları eksiksiz vermek kaydıyla aynı gün içinde G sınıfı(biçerdöver)  işlenmiş ehliyetini alabilir,


BİÇERDÖVER OPERATÖRLÜK BELGESİ NASIL ALINIRadr

Sınavın niteliği: yazılı sınav 50 sorulu test sınavı şeklindedir.Bu soruların 25’i klasik motor dersi ile ilgili , 5’i hidrolik sistem 5’i peryodik bakım ve diğer 15’i de biçerdöverlerin sınıflandırılması ile emniyet tedbirleri ve iş kazalarının önlenmesi ile ilgili olacaktır.Ardından yapılan mülakat bütün konuları kapsayacak şekilde sözlü olarak yapılmaktadır.

Uygulama sınavı da kursun iş sahasında kursun Biçerdöver makinesinde yine müfettişlerin gözetiminde klasik biçerdöver hareketlerinin yaptırılarak adayın yetkinliğinin ölçülmesi şeklinde olur.Uygulama sınavından da başarılı olan kursiyere Biçer Döver operatörlük Belgesi verilir.

BİÇERDÖVER OPERATÖRLÜK BELGESİ İÇİN GEREKLİ BELGELERadr

Feza Operatörlük Kurslarına Başvuru Yapmak İçin Gerekli Şartlar ve Hazırlanması Gereken Evraklar;

  • 1 Adet Fotoğraf
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
  • Sabıka kaydı Dilekçesi
  • Diploma Fotokopi
  • Sağlık Raporu

FEZA KURUMSAL

FAALİYET KURSLARIMIZHİZMETLERİMİZ

BİZİ TAKİP EDİN
Feza Sürücü Kursundaki son yeniliklerden ve kampanyalardan herkesten önce haberdar olmk için bizi Facebook, Twitter yada diğer sayfalarımızı kullanarak takip edebilirsiniz..

Ön Başvuru Formu

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

[recaptcha]

Randevu İsteyin

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz

Bize Sorun

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Konu

İletiniz